office@itez.com.ua (098) 220 97 25 Задати питання
(чат онлайн)

Навіщо потрібні антивіруси?

Вересень 21, 2021 / Читання статті займе близько 4 хв.

Навіщо потрібні антивіруси?

Згідно з даними Лабораторії Касперського щодня в світі створюється близько 300 000 нових комп'ютерних вірусів. Жахлива цифра, чи не так? Лише мала частина з них (і це добре) набуває «світову популярність» (приклад - черв'як WannaCry↗, шифрувальник Bad Rabbit↗ і ін.).

З огляду на зазначені вище цифри, нехтувати використанням антивірусів, - значить поставити під загрозу збереження важливої інформації (в тому числі і корпоративної таємниці) і роботу комп'ютерної техніки (адже деякі віруси здатні навіть виводити з ладу комп'ютери і серверне обладнання).


Що таке антивірус, і які у нього функції?

Антивірус - це спеціалізоване програмне забезпечення, за допомогою якого забезпечується антивірусна безпека комп'ютерів, мереж, серверів, мобільних пристроїв тощо. Серед функцій такого ПЗ:

  1. Виявлення вірусів і шкідливих програм;
  2. Запобігання внесення вірусами змін в системні файли операційної системи;
  3. Відновлення працездатності заражених файлів (програм, компонентів).

Деякі антивіруси можуть мати і додатковий функціонал. Приклад - оптимізація роботи комп'ютера (мобільного пристрою) і очищення системи від «сміття».


Від чого може захистити антивірусне ПЗ

В інтернеті існує більше 10 видів вірусних загроз. І в ідеалі один антивірус повинен забезпечувати захист від їх усіх.

  1. Віруси. Їх особливість - здатність додавати в програми шкідливий код;
  2. Черв’як. Цей вид загрози поширюється через комп'ютерні мережі (звідси і назва «черв’як», адже він переповзає з одного ПК на інший);
  3. Програми-шпигуни. Цей вид загрози здатний «поставити хрест» на інформаційній безпеці компанії. Програми відстежують дії користувача, збирають інформацію з жорсткого диска і відправляють все це зловмисникам;
  4. Трояни. Здатні виконувати дії без відома користувача, аж до видалення файлів;
  5. Фішингові програми. З їх допомогою зловмисники отримують доступ до логінів і паролів користувачів, а також дані їх банківських карт;
  6. Віруси-шифрувальники. При попаданні на пристрій вони шифрують файли так, що їх стає просто неможливо потім відкрити і використовувати;
  7. Майнер. Відносно новий тип загроз. Вони без відома користувача використовують обчислювальні потужності пристрою для Майнінг криптовалюта.

І це далеко не все. Існують ще такі види загроз, як руткіти↗ (приховують вірусну активність), hoax-програми (вводять користувача в оману і змушують платити за непотрібні послуги, наприклад, за чистку реєстру), програми, за допомогою яких комп'ютер підключається до мереж ботів і використовується для DDoS - атаки і інших протизаконних активностей зловмисників.


Як організувати ефективну антивірусну профілактику

Якщо для будинку досить встановити на комп'ютер антивірус, то у випадку з організацією (підприємством) потрібні більш серйозні заходи.

Перше - це установка антивіруса на ПК, що використовуються на робочих місцях. Для цього краще використовувати програми-доктора, які, і виявляють вірусне ПЗ, і лікують файли, і відновлюють працездатність ОС. Популярні антивіруси типу ESET NOD32, Norton та ін.

Друге - окреме антивірусне ПЗ для сервера, якщо у вашій компанії є корпоративна мережа і в роботі використовується серверне обладнання.

Третє - доповнення антивірусного програмного забезпечення DLP-рішеннями↗, які забезпечують збереження даних і запобігають витоку конфіденційної інформації.

На інформаційній безпеці не варто економити. Зараження вірусами може принести серйозної шкоди Вашій компанії і гігантські фінансові втрати.


Поговоріть з нашим експертом

Заповніть форму, щоб обговорити індивідуальні умови ІТ-підтримки вашої компанії.

Будь ласка вкажіть ваше ім'я.
Будь ласка вкажіть ваш телефон.